محل تبلیغات شما

انسان های عجیبی هستیم. وقت زیادی رو صرف دل بستگی هامون می کنیم ، برای تهیه پوشاک و خوراک مورد علاقمونبه دورترین مکان ها می ریم ، آرزوی سفر به کره ماه و یا قطب شمال رو داریم ، دوست داریمبه دل کوهها یا ته دره ها ، یا حتی دورترین و تاریک ترین غارها سفر کنیم ، ناشناختنیها رو کشف کنیم و .  ولی چقدر هم بلدیم بهدرون خودمون سفر کنیم ، خودمونو بشناسیم و خوب هم فکر کنیم ؟  ریشه های تفکر و اندیشه در آموزه های دینی و ادبیما وجود داره ، مثلا به اعتقاد مولانا "هویت انسان و جهان آدمی در اندیشه هایاوست ".یا آنتونی رابینز از پیشگامان مدیریت همیشه به رابطه فکر ، احساس ، ذهنیت، رفتار و نتیجه اشاره داره و خیلی قبلتر ها حضرت علی فرمودند:"مواظب فکرت باشچون گفتارت می شود ،مواظب گفتارت باش چون کردارت می شود، مواظب کردارت باش چون عاداتتمی شود، مواظب عاداتت باش چون شخصیتت می شود، مواظب شخصیتت باش چون سرنوشتت می شود!"ما نسل جدیدها همه اهل کتاب و درس و دانشگاه ایم ، همه دکتر، مهندس ، مدیر ، کارشناسو کارشناس ارشدیم ، همه به فکر بورسیه دکتری تو فلان دانشگاهیم ، ولی چقدر اجازه دادیمکه آموختنی هامون روی تفکرات ، اندیشه ها، رفتار ، نگرش ها ، برخورد با دیگران و.در نهایت فرهنگمون هم تاثیر بزاره؟  به قول مولانا : ای برادر تو همان اندیشه ای / ما بقی خود استخوانو ریشه ای . حکایت " پژو با جسم پیکان " حکایت ما آدم های این دوره هست.خلاصه اینکه همیشه یاد این جمله هستم "بیچاره چوب کبریت ، آتش از سرش شروع شدولی در جانش افتاد . فکرت را مراقب باش" .

پاورقی

_ خوب فهمیدن وفهمیدن امور خوب ، دو ویژگی انسان های بزرگ استكه نشانگر آمیختگی "حسن فعلی" و "حسن فاعلی" است كه هم كارِخوبمی كنند و هم خوب، كار می كنند. " حضرت علی علیه السلام"

_ عقلش را زنده کرد و نفس خویش را کشت تا آنجا که جسمش لاغر وخشونت اخلاقش به نرمی گرایید. برقی پر نور برای او درخشید و راه را برای او روشن کردو در راه راست او را کشاند و از دری به در دیگر برد تا به در سلامت و سرای جاودانهرساند که دو پای او در قرارگاه امن با آرامش تن استوار شد . این پاداش آن بود که دلرا درست به کار گرفت و پروردگار خویش را راضی کرد. " نهیج البلاغه خطبه 220"

_ این جهان یک فکرت است از عقل کُل / عقلچون شاه است و صورت ها رُسل " مولانا"

_ می اندیشم پس هستم ، هستم چون فکر میکنم ، و فکر می کنم چون شک می کنم. "رنه دکارت"

_ دوران همه در دست و تو در حسرت درمان/ عالم همه دامست و تو در فکرت دانه خواجوی کرمانی"

_ می کنم فکر و جز این چاره و درمانم نیستعبید زاکانی / دیوان اشعار"

_ ما ندرتاً دربارۀ آنچه که داریم فکر میکنیم ، درحالیکه پیوسته در اندیشۀ چیزهایی هستیم که نداریم. "شوپنهاور"

_ آرزومند آن مباش که چیزی غیر از آنچههستی باشی، بکوش که کمال آنچه هستی باشی . "دی س"

_ اگر انسان‌ها در طول عمر خویش فعالیتمغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت."آلبرت انیشتن"

_ اگر من نگرش و طرز فکرم را کنترل نکنم،اومرا تحت کنترل خود درخواهد آورد." نلسون ماندلا"

_ اگر انسان به اندازه دانه خردلی ایمانداشته باشد، اگر به درخت زیتون بگوید بر دریا بروید، بر دریا خواهد روئید."عیسی مسیح"     

_ کاش می شد درون ذهن دیگری را واجست تابشود دانست چه می گذرد در هزارتوی آن ؟ " سلوک / محمود دولت آبادی"

_ خداوند برای هر کس همان قدر وجود دارهکه او به خداوند ایمان داره روی ماه خدا را ببوس / مصطفی مستور"

_ کسانی که عقاید احمقانه شان را ابرازمی کنند اغلب بسیار حساسند. هر قدر عقاید کسی احمقانه تر باشد کمتر باید با او مخالفتکرد. حماقت بزرگترین نیروی تمام تاریخ بشر است. باید در برابر آن سر تعظیم فروآورد . چون همه جوره معجزه ای از آن ساخته است . "خداحافظ گری کوپر __ رومن گاری"

_ نصف چرت و پرت هایی که مردم می گویندمن گفتم را هرگز نگفته ام آلبرت اینشتین"

_ گمشده این نسل اعتماد است نه اعتقاد.اما افسوس. که نه بر اعتماد اعتمادیست و نه بر اعتقادشان اعتماد.

_زندگی حتی وقتی انکارش می کنی ،حتی وقتینادیده اش می گیری ،حتی وقتی نمی خواهی اش،از تو قوی تر است .از هر چیزدیگری قوی تر است " من او را دوست داشتم / آنا گاوالدا"

ایام به کام رفقای روزهای خوب

نگاهی بر کمپین تبلیغاتی بیمه " رازی "

عقل و ز بهر تفکر است در این باب “ناصر خسرو"

، ,چون ,فکر ,باش ,کنیم ,های ,باش چون ,کنیم ، ,می کنم ,شود، مواظب ,می شود،

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Kristy's page imcleanlaudo disczinekell مــ ــهر مــن در دل تــ ــو ؟ کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) گرکان heipathepa tencamisre زندگی با کلمه‌ها ازشیر مرغ تا جون آدمیزاد گروه آموزشی مشاوره استان کرمانشاه