محل تبلیغات شما

یکروز خوب کودکی ، آرزوهایمان را در باغچه کاشتیم تا مگر روزی جوانه زند و درختی کهزیر سایه اش قدری نفس تازه کرد. از فردای آن روز کارمان شده بود گشت و گذار درحوالی باغچه و دلخوش به روزی که هر روز آمدنش را به تعویق می انداخت. تا به خودآمدیم ، دیدیم ؛  آب سرد بی تفاوتی ها وددگی ها از ما کسی شبیه غیر ما ساخته است. روزهایی که از فرط دلتنگی به نقطه ایزل می زدیم که هر چه تلاش می کردیم آن را نمی یافتیم. تمام سهم مان گم شدن درچشمان اطرافیان و دلتنگی از کلاغی بود که هرصبح آمدن پاییز را خبر می داد. دلگیربودیم از روزهایی که هر چه می دویدیم حاصلش نرسیدن بود و خسته از شکستن هایی کهحریصانه به سویمان آغوش می گشود. اما ، ما در ورای همین سختی ها بود که کم کمآموختیم جنگ بی فایده است. باید خیلی زودتر از اینها با دلتنگی ها و آنچه شکست میخواندیم صلح می کردیم. ما یادگرفتیم از سختی ها ، که بجنگیم و بجنگیم و امیدمان کمشود ولی هرگز تمام نشود. از دل تمام ناممکنی ها ، آموختیم که حتی رنج هایی که برایعمیق ترین احساسات بشری باشند ، دلنشین اند . پس چه شد که امروز دوباره به راهیقدم می گذاری که بی شک تو را رو به راه نخواهد کرد؟ به تو می گویم ، به تو که بیشک در تشویش روزهای سختمان بوده ای ، و شاهد تمام لحظات آموخته مان. به تو می گویمباز که مگذار بی تفاوتی ها و دلتنگی ها از تویی که برای من اندازه او برای توارزشمند است ، آدمی بسازد متفاوت از خودت. مگذار رد پای آدم ها آن قدر در زندگی اتریشه دواند که تو را مجروح زخم هایی سازد که به جای هر یک می شد گلی کاشت که دلیلتمام بودن هایت باشد. آنهایی را که به غم های درونت چنگ می زنند به خود رها ساز وآن هایی را که دلیل شادی ها و پایداری هایت هستند ، بگذار حضورشان هم چون خورشید ،سخاوتمندانه بر زندگی ات بتابد. به یاد داشته باش ، اویی که خواست من و تو باشیم ،همان کسی ست که به ما آموخت با تمام وجود خوب باشیم و خوبی کنیم. همانی که خود سببساز تمام خوبی هاست. بدان که تو آمده ای تا میراث دار عشق و مهربانی باشی ، همانواژه هایی که قرن ها در زیر عصیان زمانه به تاراج رفته است. پس بگذار آفتابمهربانی باز بر تو بتابد ، بگذار تمام روزهای بد از تو بگذرند ، همانطور که روزهایخوب از ما گذشت ، بگذار همواره زبان غالبت شعر باشد و زبان نثر را تنها بر آنهاییبرگزین که خود را در مقام خدایی صاحب قضاوت می دانند. دلت را به مهری آغشته ساز کهدر روحت به ودیعه گذاشته شده تا مباد روزی را شرمنده تمام نکرده ها و نداشته ها .قلبت را وسیع ساز و به آنی بسپار که بهترین امانت دار است.

پاورقی

_ " ألا بذكر الله تطمئن القلوب"

_  چون سرآمد دولت شب های وصل / بگذرد ایام هجراننیز هم " حافظ"

_کآسایشی نباشد بی دوستان بقا را  "سعدی"

_ پـر وبـال ما بریدند و در قفـس گشـودند / چه رها چه بسته مرغی که پرش بریده باشد "حامد سرمد"

_ از منزلکفر تا به دین یک نفس است / وز عالم شک تا به یقین یک نفس است " خیام "

_ هرچه آید به دلم من به زبان آورمش

_ لحظه ها می گذرند/  آنچه بگذشت نمی آید باز " سهرابسپهری"

_خداوند می بیند و می پوشاند ، مردم نمی بینند و فریاد می زنند.

_  سلسله موی دوست حلقه دام بلاست / هر که در اینحلقه نیست ، فارغ از این ماجراست " سعدی"

_  نشود فاش کسی آنچه میان من و توست . "هوشنگ ابتهاج "

_" که خدا هست  ، خدا هست ، دگر غصهچرا؟ "

_مابرای رنج کشیدن آفریده شده ایم ، ولی به دنبال لذت بردن می گردیم ، باید پذیرفت کهتنها راه ادامه دادن ، لذت بردن از رنج هایی ست که می کشیم " چار بوفسکی"

_ " وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَاتَفَرَّقُوا "

_رسیدن به پیروزی هنر نیست ، هنر آن است که شکستی را به پیروزی تبدیل کنی "هنری بردو"

_ خبر آورده‌ام برای شما / عزم جنگکرده شاه موشانا / یا برو پای تخت در خدمت/ یا که آماده باش جنگانا " عبیدزاکانی ، موش و گربه "

_ برای رفع فشارهای عصبی باید دو گامبرداشت : گام نخست اینکه برای مسائل جزئی خود را ناراحت نکنید ، گام دوم اینکهبدانید همه مسائل جزئی اند. " آنتونی رابینز"

_ اشتباه می کنند بعضی ها که اشتباهنمی کنند ، باید راه افتاد  ، مثل رودها کهبعضی ها به دریا می رسند و بعضی هم به دریا نمی رسند ، رفتن هیچ ربطی به رسیدنندارد .

_ ترجیح می دهم تو امروز خیلی رنج بکشی تا اینکه همه عمرت ، همیشه کمی رنجبکشی " من او را دوست داشتم / آنا گاوالدا "

-        از آخرین پستمجموعه داستانک های من سه سال می گذرد، عجیب دلتنگ اش بودم، شاید گاهی دوباره .

ایام به کام رفقای روزهای خوب

نگاهی بر کمپین تبلیغاتی بیمه " رازی "

عقل و ز بهر تفکر است در این باب “ناصر خسرو"

، ,ها ,تو ,تمام ,هایی ,بی ,ها و ,که به ,تا به ,را به ,که هر

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

time prevvestsackjo miaculous lady and cat هیئت زوّارالحسین علیهم السلام Ian's life هـمـه چـی آنـلایـن فروشگاه لوازم آرایشی آبادان - تهران - پاکدشت چرا در مراسم عزا گلاب استفاده میشه اما در عروسی‌ها نه؟ lynnnnamilna همه آدمهای زندگی من